Diskusia v Barmuseu: Načo nám je umenie?

V poradí druhá diskusia o umení a kultúre v martinskom Barmuseu prebehne dnes, v pondelok 21. mája 2018 o 19:00.

Kto dnes potrebuje umelcov, koncerty a predstavenia? Zaujímaví hostia Martin Novysedlák a Ján „Medokýš“ Cíger budú odpovedať na otázky Radoslavovi Slobodovi.

Ján Cíger alebo Janko Medokýš pôsobí predovšetkým v Martine, ale vďaka svojej dobrosrdečnosti, energii a svojim aktivitám, je známy po celom Slovensku. Zanechal dobre platenú manažérsku prácu a rozhodol sa otvoriť antikvariát. Popritom stíha mnoho aktivít – píše glosy, robí podujatia v antikvariáte, chodí po Hrebendových stopách.

Martin Novysedlák, je učiteľom propagačnej grafiky, reklamnej tvorby, grafického dizajnu na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku a učiteľom výtvarnej výchovy na ZUŠ F. Kafendu. Jeho tvorba je pestrá, nedá sa presne určiť či sa venuje maľbe, grafickému dizajnu alebo fotografii. Základným vyjadrovacím prostriedkom je linka, obrys a farebné pestrofarebné polia ktoré práve táto linka ohraničuje. Tento spôsob uplatňuje v maľbe a grafickom dizajne, celé je to prepojené. Okrem toho, že tvorí, je spoluorganizátorom projektu Street artové sympózium mesta Bardejov a organizátorom projektu Môj proces. Málo kto vie, že tieto projekty sú úzko späté. Street artové sympózium mesta Bardejov je o streetarte, grafitti a o hudbe. Môj proces je prezentácia umelcov a ich tvorby, viacerých druhov umenia, prezentácia kapiel, djov. Diváci majú možnosť vidieť na jednom mieste vizuálne a audiovizuálne umenie. Je to o poskytovaní priestoru umelcom, ktorí prezentujú svoju tvorbu.

Udalosť: https://www.facebook.com/events/161770094506750/
Vstup voľný