marec, 2024

21mar18:0021:00The best of expedičná kamera - tibet a himalájeSrdečne vás pozývame na Best of filmy Expedičnej kamery

Detaily predstavenia

Srdečne vás pozývame na Best of filmy Expedičnej kamery. Uvidíme sa v Barmuseum už 21. marca 2024. Pokračovanie edície best of filmov a zameraný bude na Tibet a Himaláje.
_______________________________________________________________
18:00 The Pamir Game
Česká republika, 16 minút
Po zjazde šesťtisícovky Pik Cetyrjoch vyrážajú Martin a Karel na Pik Komunisma (7495 m), najvyššiu horu bývalého Sovietského zväzu, kde ich výstup zastaví obrovská lavína. Už bez lyží sa potom vydávajú na sedemitisícovku Pik Korženevského. Snímok o dobrodružstve, odvahe a kamarátstve. Čo robiť, keď stratíte vybavenie a vaša vysnívaná misia je stratená? Vymyslíte si nový cieľ, pri ktorom si opäť budú všetci klopať na čelo.
_______________________________________________________________
18:20 Tamara
Nemecko, 17 minút
28-ročná Tamara Lunger prijíma najväčšiu výzvu svojej horolezeckej kariéry: výstup na najnebezpečnejšiu z osemtisícových vrcholov – K2. Medzi strachom, vášňou a šťastím – tento film je portrét ženy, ktorá miluje extrémy.
_______________________________________________________________
18:40 Návrat do Zanskaru
Veľká Británia, 24 minút
V malej odľahlej osade Zanskar uprostred hôr v indických Himalájach sa stretávajú dva svety. Duchovný a pokojný spôsob života miestnych s príchodom civilizácie a výstavbou cesty v odľahlej prírode v srdci Himalájí. Dojemné stretnutie starých priateľov po 30tich rokoch a zároveň zamýšľanie sa nad spôsobom života vás isto chytia za srdce.
_______________________________________________________________
19:10 High tension
USA, 36 minút
Na jar v roku 2013 sa Švajčiar Ueli Steck a Talian Simone Moro chystajú bez kyslíka vyliezť Mount Everest a následne susednú Lhotse. Horolezci ale skončia v konflikte s niekoľkými šerpami, ktorí cestu opravujú. Stret sa presunie do druhého tábora a vyvrcholí tým, že skupina šerpov zaútočí kameňmi na dvoch európskych horolezcov.
_______________________________________________________________
19:50 Brahmaputra
Česká republika, 29 minút
V závere roka 2008 uskutočnila skupina vodákov prvú českú expedíciu na jednu z najväčších svetových riek – Brahmaputru. Zložitým vyjednávaním sa im podarilo preniknúť k začiatku zjazdu do oblasti na hraniciach Indie a Tibetu, pre bežných turistov neprístupnú. Po dramatickom začiatku v extrémne obtiažných perejách sa rozhodli prvý zjazd prerušiť. Potom, čo opustili kaňon rieky, sa však dozvedeli, že sa niekoľko dní predtým nevedomky dopustili priestupku, za ktorý sú prenasledovaní indickou armádou. Pred tímom morálne narušeným nehodou na rieke ležalo zásadné rozhodnutie – riskovať konflikt s armádou, alebo zostúpiť späť do kaňonu a v zjazde divokej rieky pokračovať.
Vstupenky zakúpiš jednoducho:
V predpredaji za zvýhodnenú cenu 8€ (len do 21.3. do 17:00)
 Na mieste za 10€
_______________________________________

Čas

(štvrtok) 18:00 - 21:00

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Predpredaj
X