december, 2022

29dec18:0022:00Snow Film Fest 2022 + Best of Snow Film FestBEST OF EXPEDIČNÁ KAMERA + SNOW FILM FEST

Detaily predstavenia

BEST OF EXPEDIČNÁ KAMERA + SNOW FILM FEST
Najlepšie filmy z 10 rokov na tému: CESTA ZA POLÁRNÍ KRUH
18:00 Sibiřský traverz (Kanada, 28 min)
Dokument mapuje 9 288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa – Transsibiřské magistrále. Zvládnout celou trasu z Vladivostoku až do Moskvy může být zdlouhavý a nudný zážitek, pokud si neuděláte pár zastávek. A pokud máte s sebou lyže, nudit se rozhodně nebudete. Tým špičkových lyžařů a filmařů z proslulých Sherpas Cinema se po této slavné trase vypravilo, aby se seznámili s místní komunitou a prozkoumali sibiřský prašan. Čeká nás zastávka v odlehlé divočině na hoře Mamay poblíž Bajkalu, sněhové bouře v horském středisku Sheregesh i návštěva lovecké vesnice, kde si obyvatelé vyrábějí vlastní lyže.
18:30 Polárník (Barabáš, SR, 56 min)
Ve světě ho uznávají, doma o něm ví málokdo. Peter Valušiak má za sebou zhruba dvě desítky výprav do polárních oblastí naší Země. V roce 1998 se mu se třemi Rusy podařil (jako prvním v historii) výkon z kategorie snů: přejít bez cizí pomoci od břehů Ruska napříč zamrzlým mořem Arktidy přes Severní pól až ke břehům Kanady. Dlouhé roky ho vábí další výzva, o kterou se už několikrát pokoušel. Chce přejít napříč Antarktidou přes Jižní pól. Film Polárník je portrétem člověka, který se pokouší přežít sám na nejchladnějším kontinentě.
19:30 prestávka
19:50 Nord for Sola (Norsko, 46 min)
Inge a Jørn se vydávají na sever, aby strávili 9 měsíců v odlehlé zátoce arktického ostrova poblíž norského pobřeží. Postavili si domek z naplaveného dřeva a jedli prošlo potraviny, které by jinak obchody vyhodili. Ale nezapomněli na svá surfovací prkna – možná jejich největší motivaci pro arktické dobrodružství. Protože vzdálená zátoka skrývá dobře střežené tajemství; Některé z nejlepších vln pro surfování na světě.
20:35 Crossing the ice (Austrália, 20 min)
Dva australští dobrodruzi, James Castrission and Justin Jones, se vydávají na nebezpečnou cestu napříč Antarktidou a zpět a to zcela bez pomoci. Žádní tažní psi, žádný kite, žádné zásobovací tábory, pouze dva muži táhnoucí na saních své zásoby a přístřeší přes 2200 km nehostinného ledu a mrazu.
20:55 Baffin Babes (Kanada, 20 min)
Podívejte se na nejdelší ženskou lyžařskou expedici: 1200 km za 80 dní skrze arktickou pustinu napříč kanadským ostrovem Baffin. Se sto kilogramy na saních a v teplotách až -40 stupňů Celsia čtyři ženy dokazují, že člověk nemusí mít plnovous aby byl nezlomitelný.
——————————————
Vstupné:
– 7 € predpredaj
– 9 € na mieste (podľa kapacity)
– 6 € na mieste na druhý blok po 20:00
Vstupné na 2 dni:
– 11 € v predpredaji
– 13 € na mieste

Čas

(štvrtok) 18:00 - 22:00

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Predpredaj
X