máj, 2024

17maj20:0020:30puristPurist predstavujú svoju novinku z pripravovaného albumu

Detaily predstavenia

Purist predstavujú svoju novinku z pripravovaného albumu. Po prvých dvoch skladbách Ladyboi a Intuition, ktoré priniesli nový surovejší zvuk do tvorby Purist, tentokrat opäť prekvapili. Formácia, ktorá vznikla v roku 2012 a kritici ju pasovali za exportnú kapelu zo Slovenska, tvorila od začiatku svoju elektronickú hudbu výlučne v anglickom jazyku.

Novinka TOXIC od Purist vás prekvapí nielen sviežim zvukom, striedaním napätia, dynamikou a inverznou gradáciou ale aj tým, že sa kapela rozhodla vydať singel prvýkrát v slovenčine.

Text s nadhľadom opisuje príbeh generácie, ktorú vychovala spoločnosť plná afteriek, one night stands, parties, drog, alkoholu, bez akýchkoľvek hraníc. Zároveň naráža na umelo vytváranú a neustále rastúcu agresiu v spoločnosti.
Vydať skladbu po Slovensky od Purist nie je žiaden kalkul ako sami tvrdia, po niekoľko ročnej pauze sa snažia tvorbou nových vecí baviť a nechat prirodzený vývin každému novému demu. Nesnažia sa svoju tvorbu škatuľkovať do jedného žánru na čom im záležalo pri skladaní textov a hudby v minulosti.

“Je to o neustálej zábave, oddychu pri tvorbe a o posúvaní našich schopností diverzifikovať našu tvorbu. “
“Za ten čas čo sme mali pauzu od PURIST sme dospeli, na veľa vecí sa pozeráme triezvejšie, naše životy sa posunuli ale chuť a láska k hudbe je ešte väčšia ako kedykoľvek predtým, preto si nedávame žiadne hranice čo sa týka novej tvorby” Alan Prekop.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podpou umenia

Čas

(Piatok) 20:00 - 20:30

Rezervácia vstupeniek ONLINE

predpredaj
X