jún, 2019

06jún18:3022:00Festival Cestou necestou v Martine + Film LADA svetomEXTRA letné vydanie cestovateľského festivalu Cestou necestou v martinskom Barmuseu

Detaily predstavenia

Dlho očakávaný film LADA Svetom je konečne na svete!
Vyvrcholenie doposiaľ najuletenejšej výpravy chalanov z Horného Vadičova a letná Koruna Liptova v podobe historicky prvého sólo ženského 400km prechodu a 60 000m celkového prevýšenia.

19:00 Dana Ivanovová – Letná Koruna Liptova
Rozhodli sme sa skombinovať pre nás dva najkrajšie horské prechody na Slovensku. Cieľom bolo preliezť hlavný hrebeň Vysokých Tatier bez akejkoľvek pomoci, či vynášok a následne plynule nadviazať na Korunu Liptova. Táto predstavovala pravú horskú bežeckú výzvu – prechod všetkými hlavnými pohoriami obklopujúcich liptovský región.

Tento zámer nám prekazila vo Vysokých Tatrách nešťastná náhoda. Z tejto dramatickej situácie sme vyviazli zázrakom, obaja živí, avšak Radove zranenie nám neumožnilo sa spoločne uskutočniť ďalší pokus.

Rozhodla som sa vrátiť a vybojovať Korunu Liptova sólo. Odbehla som vyše 400 kilometrov cez Nízke Tatry, Veľkú Fatru, Chočské vrchy, Prosiecku a Kvačiansku dolinu, Západné Tatry, Vysoké Tatry a Belianky. Tu som dokopy vybojovala 60.000 metrov celkového prevýšenia. Bolo mi obrovskou cťou, popasovať sa s týmto ťažkým projektom a dotiahnuť ho do konca.

Podaril sa mi tak historicky vôbec prvý ženský, ako aj mužký letný prechod.

20:15- 20:30 prestávka

20:30 Lada svetom – Na žiguli cez Himaláje
Za dva mesiace z Kysúc až do Laosu. – Dve tridsaťročné „nesmrteľné“ lady, dva mesiace, 16 000 kilometrov. Brutálne kazašské horúčavy, najlepší šašlik na svete v Uzbekistane, preteky s časom na neexistujúcej tadžickej ceste či pokorenie výškového rekordu. Junior, Fabo, Bobor, Bajo, Šašlik a Fuli nám predvedú, ako zabojovali s čínskou byrokraciou, koľko vody dokáže v indickej monzúmovej oblasti napršať do lady s vybitým sklom a prečo nie je dobré spadnúť s autom z útesu. Film Lada svetom – Na žiguli cez Himaláje posúva hranice znesiteľného a ukazuje, že cestovanie nie je vždy len oddych.
Dĺžka – 75 min.

Vstupné:
– 6 € predpredaji v Barmuseu
– 7 € na mieste – AK KAPACITA DOVOLÍ!
– 5 € na mieste na Film LADA svetom

Čas

(štvrtok) 18:30 - 22:00

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Organizátor

Vstupné

6 eur predpredaj

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Rezervácia
X