január, 2023

20jan18:0021:00Cestou necestou – Lofoty na morských kajakoch, India, JV Ázia, Mexiko i Guatemala

Detaily predstavenia

Počas jedného večera sa budeme kajakovať okolo nórskych Lofotov, zistíme ako sa dá osobne a duchovne rásť počas ciest v Indii, JV Ázii i Mexiku. Na záver vystúpime na 10 sopiek v Mexiku a Guatemale, kde zistíte, že aj tam sa oplatí ísť na hory.
18:00 Patrik Skovajsa – Okolo nórskych ostrovov Lofoty na morských kajakoch
Dobrodružstvo o dramatických horách, otvorenom arktickom oceáne, krytých zátokách, rozprávkových plážach, nedotknutej prírode a objavovaní divočiny na morských kajakoch. Epická pádlerská expedícia štyroch kajakárov z Lotyšska, Nemecka a Slovenska. Viac ako 5 rokov príprav na splnenie sna.
19:00 Simona Majerská – Cestovanie ako forma osobnostného a duchovného rastu
Na papieri mala všetko, ale v duši prázdno a ani nevedela, kým naozaj je. Jej spoločníkmi sa na preskačku stali úzkosť a depresia. A tak spravila jediné, čo jej dávalo význam. Predala všetko čo vlastnila a vydala sa na cestu do neznáma v krajinách, kde budhizmus, hinduizmus a šamanizmus majú svoje korene – Srí Lanka, tibetská časť indických Himalájí, Mexiko, Bali,… Simona sa podelí o svoj príbeh nachádzania samej seba cez cestovanie a učenie sa od duchovných majstrov, prírodných liečiteľov aj bežných spolucestujúcich. Cesta plná pádov aj výšok, uvedomení aj zmyslových zážitkov. Poďte sa s ňou stratiť, aby ste sa našli 🙂
20:15 Michal Knitl – Mexiko a Guatemala – pláže, cenotes, výstupy na sopky i medený kaňon
Prvý týždeň v Mexiku spoznávam Yucatan – piesočnaté pláže, pamiatky Inkov a najmä úžasné cenotes (prírodné jazerá, ktoré sú akoby v dierach v zemi). Cez Chiapas a pekné vodopády sa presúvam do Guatemaly, kde v priebehu 10 dní vychádzam na vrcholy sopiek Santa Marta, Tajumulco, Toliman, Atitlan, Acatenango i Fuego, ktorý stále chŕli lávu. Po návrate do Mexika sa presúvam do Barrancas del Cobre na severe krajiny. Oblasť bola a ešte stále je trochu nebezpečná pre hranicu drogových kartelov. Niekoľko dní kráčam po kaňonoch, ktoré sú hlabšie ako Grand Canyon. Cestu končím výstupom na štyri sopky v oblasti Mexico city – Nevado Toluca, Volcan Ajusco, Iztaccihuatl (5230 metrov) a Pico de Orizaba (5636 metrov) v priebehu šiestich dní. Mexiko a Guatemala ma veľmi príjemne prekvapili.
—————————————–
Vstupenky:
– 7€ predpredaj
– 9€ na mieste

Čas

(Piatok) 18:00 - 21:00

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Predpredaj
X