Dorota Nvotová sa vo štvrtok predstaví s majstrovskou kapelou v martinskom Barmuseu

Dorota Nvotová sa vo štvrtok predstaví s majstrovskou kapelou v martinskom Barmuseu

Herečka, speváčka, skladateľka, spisovateľka, publicistka a zároveň aj majiteľka cestovnej kancelárie. To je Dorota Nvotová, ktorá je momentálne na turné s novou kapelou v zložení Vladislav Šarišský, Marek Minárik (ex-basák skupiny LUCIE) a Marián Slávka. Koncertné turné je pri príležitosti vydania posledného albumu More.

Dorota predstaví silné autorské piesne, tentoraz podporené silnými muzikantmi. Posledným albumom robí Dorota Nvotová čiaru za predošlou tvorbou a hovorí o ňom ako o prelomovej nahrávke. Jej najciteľnejšou zmenou je nová zostava po takmer 15 rokoch.

„S bývalou kapelou sme začínali mať pocit, že sa trochu zacyklujeme a potrebovali sme sa posunúť. Bolo to spôsobené aj tým, ako autoritatívne pristupujem k celému procesu tvorby a skúšania. Vždy prídem s nápadom, hudbou a textom, ale nedám nikomu voľnosť. Počas spolupráce s Talent Transport na muzikáli Peter a Lucia som cítila, že toto je to pravé a iné. Slnko (Vladislav Šarišský) ma hneď ‚nakopal‘, prinútil cvičiť a prišiel s dobrými aranžérskými postrehmi. V porovnaní s predošlými albumami je rozdiel dosť citeľný. Zároveň som to stále ja, chalani za mňa nerobili nič navyše. Slnko len povedal: Hraj si to sama, ja budem harmonikár,“ opísala spoluprácu Dorota pre portál hudba.zoznam.sk.

MORE TOUR – Dorota Nvotová, Vladislav Šarišský, Marek Minárik (ex-basák skupiny LUCIE) a Marián Slávka 18. apríla 2019 o 20:00 v Barmuseu Martin.

Rezervácia vstupeniek: https://www.barmuseum.eu/rezervacia/
Udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2335323793409898/