október, 2018

07okt16:0017:00Divadlo na hojdačke: Kráska a zvieraDetské bábkové divadlo

Detaily predstavenia

Divadlo na hojdačke.

S pôvodnou staro francúzskou témou sa v našich končinách popasovali Pavol Dobšinský, Božena Nemcová i František Hrubín. Do dnes sa dočkala mnohých filmových a divadelných spracovaní. Pre jej nadčasovosť a aktuálnosť sme sa ju rozhodli inscenovať aj v Divadle na hojdačke.

Základná línia príbehu rozoberá protiklad materiálneho bohatstva s vnútornou chudobou. Blahobyt neprináša automaticky aj bohatstvo duševné. Mladý princ pohŕda urodzenými nevestami pre ich vonkajšiu nepríťažlivosť, hoci vnútorne sú princezné krásne. Preto sa stane zvieraťom, aby sám na sebe prišiel na to, že dobré srdce môže mať aj netvor. Iba vtedy môže jeho kliatba pominúť. Na druhej strane – kráska – dievča z bohatej rodiny je nositeľkou dobra, obetavosti a lásky. Iba vďaka nej sa zviera zmení na človeka.

Predstavenie hráme v kombinácii bábkariny s činohrou. Na scéne sa pohybujú metrové javajky, ktoré v striedajú činoherné party a veselé pesničky. Nechýba ani komunikácia s divákmi. Projekt podporil Fond na podporu umenia.

Dĺžka predstavenia: 45 min, pre divákov 3-10 rokov.

 

Scenár a réžia: Lucia Lasičková

Dramaturgia: Michal Legíň

Scéna: Mária Bačová

Bábky: Lucia Lasičková

Hudba: Lukáš Cintula

Hrajú: Alena Vojteková, Alexandra Nečesaná

Čas

(Nedeľa) 16:00 - 17:00

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Organizátor

Barmuseum

Vstupné

3,50 EUR

X