Zsolt Kaltenecker & Adam Marko sú v Barmuseum ako doma

Maďarskí hudobníci Zsolt Kaltenecker a Adam Marko sa po čase opäť ukázali v martinskom Barmuseu. V 90. minútach predstavila dvojica svoju spoločnú tvorbu, na záver odznela aj jedna novinka.

Zsolt Kaltenecker, svetovo uznávaný klavírny virtuóz už , absolvoval akustické (a jazzové) piano na akademii Liszt Ferenca v Budapešti a hneď potom pokračoval v súkromných štúdiách v New Yorku. V roku 1999 získalo jeho debutové sólové CD „Songs from the 20th Century“ ocenenie jazzový album roka. Od roku 2002 hrá aj na elektrické klávesové nástroje a stále hľadá cesty, ako prelomiť bariéry a zvukové obmedzenia tradičných pianových trií.

Markó Ádám sa narodil v r.1982 v Budapesti v hudobníckej rodine, kde otec aj matka hrali profesionálne vážnu hudbu. Už ako šesť ročný začal študovať hru na bicích nástrojoch. Svoje štúdiá ukončil v roku 2006 na hudobnej akadémii v Budapesti. V roku 2003 založil skupinu Special Providence, v ktorej aj dodnes účinkuje a žnú úspechy v Europe a po celom svete. Od roku 2012 je medzinárodným endorserom bicích nástrojov Natal a činelov Meinl.

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program kultúra národnostných menšín 2017