Pauhofová, Geišberg a Konečný už tento mesiac v Barmuseu!

V januári si budú známe osobnosti v martinskom Barmuseu doslova podávať kľučku. Preto, ak ste si doposiaľ nezakúpili lístky na pripravované podujatia, určite to čoskoro napravte, pretože toto obľúbené martinské miesto nezaháľa a rok 2019 odštartuje skutočne vo veľkom štýle.

Čaká vás nezabudnuteľný hudobný večer s poéziou, ale aj večer, plný tých najlepších filmov a reklám minulého roka. Ale poďme sa na to pozrieť pekne po poriadku… Ako už býva v Barmuseu zvykom, široká verejnosť si tu môže prísť na svoje a uspokojiť kultúrno-umelecké chúťky. Veď kedy, keď nie práve po období vianočného prejedania sa, je ten najlepší čas aj na zasýtenie duše? Dosť však bolo filozofovania, poďme si radšej pripomenúť, čo nás najbližšie čaká a neminie.

Už 8. januára 2019 zavíta do martinského Barmusea skvelá a očarujúca Táňa Pauhofová, spolu s hudobníkom s veľkým H – Martinom Geišbergom. Pôjde o predstavenie Slovenského národného divadla s názvom Korene. Hudba v podaní Martina Geišberga, poézia Elisabeth Wittgruberovej v podaní Táne Pauhofovej – to všetko už na prvé počutie predznamenáva kvalitu a nezabudnuteľný zážitok pre diváka. Krehký, nevšedný a emotívnymi slovami naplnený čas. Keď poézia a hudba majú k sebe blízko, zrodí sa putovanie v čase vzťahov a rozchodov a opätovných stretnutí. Predstavenie je súčasťou Česko-slovenského festivalu živého umenia BarmuseumFest.

10. januára 2019 si zase prídu na svoje milovníci svetovej kinematografie, reklamy a televíznej produkcie. Do Barmusea totiž zavíta Peter Konečný, šéfredaktor portálu Kinema.sk a predstaví to najlepšie z moderného vnímania audiovizuálneho umenia. Už teraz je jasné, že priemernosť a balast tu nebudú mať svoje miesto a že slovo dostane jedine kvalita. Pôjde totiž o večer tých najlepších filmov a reklám roka 2018. Buďte pri tom!

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.