Láka vás herectvo? Nadobudnite potrebné znalosti v Barmuseu

Máte herecké nadanie? Dobre. K úspechu však potrebujete aj určité znalosti, ktoré len tak na ulici nenájdete. Ale je tu možnosť. Jedinečný workshop, ktorý vám nikto zdarma neponúkne. Teda okrem nás.

Absolvujte jednodňový workshop v sobotu 6. októbra, ktorý vám predstaví úvod do herectva fyzického divadla a praktické ukážky základov jeho tvorby. V rámci dielne sa bude s hercom pracovať v spojení s rytmom, vybraným textom i piesňou. Cieľom bude vytvoriť individuálnu partitúru fyzických akcií, fyzickú reakciu na partnera, priestor či text a pritom byť stále javiskovo prítomný a autentický. Lektorkou workshopu je Anna Gromanová.

Mgr. art. Anna Gromanová, Ph.D. je dlhoročná herečka medzinárodného divadelného súboru Farma v jeskyni sídliaceho v Prahe.  Vyučuje pohybovú hereckú výchovu a tanec na Akadémii umení v Banskej Bystrici a pracuje na pohybovej stránke a choreografii činoherných predstavení v divadlách na Slovensku i v zahraničí. Externe spolupracuje so školami Accademia Teatro Dimitri (CH) a Escola Superior d ́Art Dramátic de les illes Balears v Palme de Mallorca (ES). Ako herečka hosťovala v divadlách ako DJGT Zvolen, SKD Martin, BDNR Banská Bystrica, Actores Rožňava, Tramtária Olomouc (CZ) a Continuo Malovice (CZ).

Len blázon by si nechal ujsť takú príležitosť pomedzi prsty. Najmä, ak je úplne zdarma. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Ilustračné foto: freepik.com