Koncerty, kvízy, workshopy i rozprávky. Zo septembrovej ponuky Barmusea si vyberie skutočne každý!

Život je zážitkoch, nepreseďte ho doma. Vyberte si z bohatej ponuky septembrových podujatí a prežite okamihy, na ktoré sa len tak nezabúda.

04.09.2018 – KONCERTNÝ DIZAJN A INTELIGENTNÉ SVETLÁ

Naučte sa niečo nového zo sveta koncertného dizajnu a inteligentných svetiel na jedinečnom workshope, ktorým sa prevedie lektor – Karel Šimek.

05.09.2018 – KVÍZOMOĽ

Myslíte, že máte všetko v malíčku? Tak príďte potrápiť svoju hlavičku. Zoberte partiu kamarátov a zažite skvelý kvízový večer, na ktorom môžete vyhrať fajnové ceny. Registrujte sa ešte dnes.

08.09.2018 – ERIK ROTHENSTEIN BAND

Kapela pod vedením Erika Rothensteina sa predstaví s  latin-jazzovým programom čerpajúcim z albumuRio Danubio a novými skladbami pripravenými  pre túto príležitosť.  Autorské kompozície sú doplnené o štýlovo upravené jazzové štandardy. Bluesová forma a modálne plochy s afro-kubánskymi patternami, spevné melódie s podkladom bossa novy alebo komplexnejšie štrukturované skladby prepojené s latino groovami tvoria jadro tohto projektu. Hudba pôsobí sviežo, miestami aj s tanečnými sekvenciami, ktoré vzápätí vystriedajú expresívne sóla. (Projekt podporil Fond na podporu umenia.)

10.09.2018 – ARTKVARTETO

Zažite netradičný hudobný večer plný známej klasiky skombinovanej s modernou hudbou v podaní sláčikového kvarteta – ARTKVARTETO. (Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.)

18.09.2018 – PRAKTICKÉ CVIČENIA ZO SVETELNÉHO DIZAJNU

Po sérií workshopov zameraných na osvetľovaciu techniku sa Milan Slama vracia do Barmusea s ďalším zaujímavým projektom. Tentoraz sa bude venovať praktickým cvičeniam zo svetelného dizajnu. (Projekt je realizovaný s finančným prispením mesta Martin.)

19.09.2018 – KVÍZOMOĽ

Myslíte, že máte všetko v malíčku? Tak príďte potrápiť svoju hlavičku. Zoberte partiu kamarátov a zažite skvelý kvízový večer, na ktorom môžete vyhrať fajnové ceny. Registrujte sa ešte dnes.

22.09.2018 – SEMINÁR JAZZOVEJ IMPROVIZÁCIE

Navštívte seminár, ktorý bude prebiehať formou výuky a názorných ukážok improvizačných techník v rytmickom sprievode hudobných nástrojov ako sú klavír, kontrabas a bicích. Využiť nadobudnuté znalosti môžete v celom spektre hudobných štýlov od jazzu, popu, funku soulu rocku až po hip-hop. Lektorom seminára bude Ondřej Štveráček. (Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry a umenia národnostných menšín.)

23.09.2018 – DIVADLO Z DOMČEKA: DLHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Bábkové predstavenie na motívy klasickej ľudovej rozprávky. Príbeh o princovi Matejovi a jeho druhoch, ktorí mu pomôžu získať srdce krásnej princeznej. Hrajú: Jana Paulíková a Viktor Sabo. (Projekt podporil Fond na podporu umenia.)

26.09.2018 – GWYN ASHTON

Gwyn Ashton – austrálsky psychedelický nezávislý blues-rockový umelec – gitarista, spevák, skladateľ. V roku 2001 bol ocenený ako 3. najlepší gitarista. Po mnohoročnom hraní v kapele a hosťovaní na koncertoch slávnych umelcov sa vydáva Ashton na sólové turné.

27.09.2018 – MED A PRACH: KRÁSA A HNUS

Med a prach je voľné umelecké zoskupenie autorov a interpretov z oblasti výtvarného umenia, divadla a hudby, ktorí tvoria spoločné diela na pomedzí performancií, divadelných predstavení, koncertov či inštalácií. Ich tvorba je prezentovaná rovnako v divadlách, ako v galériách alebo na koncertných pódiách. (Projekt podporil Fond na podporu umenia.)

29.09.2018 – WORKSHOP PRE BASOVÚ GITARU

Naučte sa nové prvky alebo obohaťte svoje doterajšie skúsenosti na basovej gitare s Róberom Balzárom. (Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry a umenia národnostných menšín.)

29.09.2018 – KATKA KOŠČOVÁ, MARTIN GEIŠBERG, DANIEL ŠPINER

Po mnohých spoločných koncertoch pokračuje hudobná spolupráca Katky Koščovej, Martina Geišberga a Dana Špinera novou spoločnou tvorbou. Na jar 2019 plánujú vydať cédečko, dovtedy budú nové pesničky oťukávať naživo počas jesennej koncertnej šnúry. Určite nebude chýbať Katkina poetika autorského šansónu, Danov jazzový klavír a Martinove unikátne pesničkárstvo.

30.09.2018 – BURZA PLATNÍ

Burza platní aj v Martine v Barmuseum, opäť veľký výber platní už od 1 eura.