Český bubeník Kamil Slezák so svojim workshopom v Barmuseu

Ako systematicky cvičiť na nástroj a rozvíjať svoju techniku a zdokonalovať svoju hru? Aké dôležité je miesto bubeníka v kapele? Na všetky tieto otázky prišiel dať odpoveď bubeník Kamil Slezák, jeden z najuznávanejších českých bubeníkov. Workshop sa uskutočnil na pôde Barmusea 23. novembra 2017.

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky-program Kultúra národnostných menšín 2017.

Kamil Slezák vyštudoval Janáčkové konzervatórium v Ostrave odbor bicie nástroje. Od roku 1999 získal stále angažmán v symfonickom orchestri Moravská filharmónia Olomouc. Súbežne absolvoval, pod vedením prof. Fritza Ozmece, päťročné štúdium odboru „Jazz a Pop“ na Universität für Musik und Darstellende Kunst vo Viedni.

Český bubeník Kamil Slezák so svojim workshopom v Barmuseu

V roku 2001 sa stal členom orchestra Gustav Brom Big Band a jeho hráčskej aktivity sa postupne rozšírili na pôsobenie v mnohých ďalších hudobných telesách, napr. ČS Big Band Matúša Jakabčic, Jazzový orchester rozhlasu Ostrava, Zuzana Lapčíková kvintet, Kind of Mind kvartet, Michal Motýľ ‚tentet, B Side Band, SWOMP, Concept Art Orchestra. Od roku 2007 pôsobí tiež ako pedagóg na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne. Jeho domovskými projekty sú v súčasnosti Robert Balzar Trio, RB Trio plus Dan Bárta a kapela Druhá Tráva.