Griglák, Valihora a Vizváry sa v pondelok predstavia v Barmuseu

Renomovaného slovenského basgitaristu s presahom na európsku scénu v džeze Juraja Grigláka, môžete vidieť naživo 4. decembra v martinskom Barmuseu. Spoločnosť mu budú robiť Martin Valihora a Eugen Vizváry.

Juraj Griglák je jeden z najvýznamnejších kontrabasistov a basgitaristov na Slovensku. Hral v mnohých skupinách, spolupracoval s najvýznamnejšími slovenskými a mnohými zahraničnými hudobníkmi. Jeho sólové CD Bass Friends bolo vysoko hodnotené v prestížnom americkom časopise Bass Player a skladba Codfish z neho vyšla na kompilácii CD Sampler Station, ktorú vydal ďalší americký basgitaristický magazín Bassics. V súčasnosti vedie svoju formáciu Bass Friends, je členom skupín Bee Connection, Madhouse, Matúš Jakabčic Quartet, Hot House, Gabo Jonáš Quartet a Big Bandu Gustáva Broma. Okrem jazzu sa venuje vážnej hudbe.

Griglák, Valihora a Vizváry sa v pondelok predstavia v Barmuseu

Martin Valihora patrí medzi nemnohých slovenských bubeníkov, ktorí úspešne začali kariéru v USA. Po absolvovaní Berklee College Of Music sa odsťahoval do New Yorku a stal sa členom skupiny fenomenálnej klaviristky Hiromi Uehary, kde hral aj legendárny basgitarista Anthony Jackson. Nahral s ňou aj album Brain. Okrem toho pôsobí v skupine Waking Vision Trio. Pri svojich návratoch na Slovensko hrá s rôznymi formáciami.

Podujatia kultúrneho centra Museum z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.

Pondelok 4. decembra 2017 od 20:00 Barmuseum Martin

Juraj Griglák – basgitara
Martin Valihora – bicie
Eugen Vizváry – klávesy