Juraj Griglák s legendárnym americkým bubeníkom Poogie Bellom sa predstavia opäť v Barmuseu

Projekt slovenského basgitaristu Juraja Grigláka s legendárnym americkým bubeníkom Poogie Bellom a slovenským klaviristom Eugenom Vizvárym opäť v martinskom Barmuseu. Trio prezentuje vlastnú tvorbu v duchu jazzu, funku a fusion. Komorné trio umožňuje veľmi živé a interaktívne hranie, ktoré posúva ich kompozície do nových rozmerov.

23. apríl 2018 o 20:00, Barmuseum Martin, rezervácia vstupeniek na tejto linke. Udalosť na FB: https://www.facebook.com/events/947664685402950/

Juraj Griglák patrí k najvyhľadávanejším basgitaristom na Slovensku. Okrem elektrickej basgitary Juraj hravá aj na kontrabas- jazz, a ako člen orchestra Slovenskej filharmónie aj vážnu hudbu. Nahral okolo 90 albumov, z toho tri vlastne sólové CD. Bass Friends (2000), Time to Fly (2014) a Juraj Griglak & Company feat. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway (2017).

Poogie Bell je nefalšovaný funk master, jeden z najlepších súčasných bubeníkov a štúdiových hráčov bez ohľadu na žánre. Na svojom konte má spoluprácu s menami ako Stanley Clark, David Bowie, Erykah Badu, All Jarreau, David Sanborn, John Scofield, Victor Wooten a Chaka Khan. Objavil sa na viac než desiatich albumoch Marcusa Millera a na turné s ním strávil podstatnú väčšinu kariéry.

Eugen Vizváry patrí k najvyhľadávanejším klaviristom na Slovensku a v Čechách. Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiách, komponovaním, aranžovaním, pôsobí ako producent a doprevádza popredných slovenských a českých umelcov. Spolupracoval s hudobníkmi ako Oskar Rózsa, Martin Valihora, Anita Soul, Michal Bugala, Marcel Palonder, Vivian Sessoms, Kim Davis a mnohí iní.