Hra Novecento – Legenda o pianistovi priniesla do Martina nezabudnuteľný zážitok

V prvú októbrovú nedeľu zažili martinskí divadelní fanúšikovia skutočne nezabudnuteľné predstavenie. Do Barmusea totiž zavítali herec a hudobník Kamil Mikulčík, spolu s klaviristom a skladateľom Vladislavom Šarišským a odohrali tu jedinečnú hru Novecento – Legenda o pianistovi.

Strhujúca hudba, dych vyrážajúci monológ, vynikajúce výkony oboch predstaviteľov, komunikácia s publikom – toto všetko prinieslo martinským divákom zážitok, na ktorý sa len tak nezabúda. Dojímavý príbeh, z ktorého šiel chvíľami mráz po chrbte, pretkávali vtipné momenty, ale aj malé improvizačné vsuvky. A tie zakaždým vyvolali spontánny potlesk zo strany publika. Toto svetoznáme dielo talianskeho spisovateľa Alessandra Baricca, navyše v podaní skutočne kvalitných umelcov, pripravilo nezabudnuteľný nedeľný večer desiatkam divákov. Mimoriadnu spokojnosť neskrýval ani Ľuboš ŠulovBarmusea, na ktorého pôde sa toto predstavenie odohralo.

Novecento – Legenda o pianistovi je príbeh geniálneho klaviristu, ktorý po celý svoj život neopustil palubu zaoceánskej lode. Príbeh sa vďaka autentickej rozprávačskej sile priam vrýva do srdca. Je to divadelná plavba zámorskej lode VIRGINIAN, počas ktorej je možné dýchať vôňu oceánu a počúvať neskutočnú hudbu, zasmiať sa, uvidieť Ameriku či zažiť klavírny súboj. A v neposlednom rade – sedieť na stovkách kilogramov dynamitu. Hudba oceánu a oceán hudby. Hudby, hranej po celý čas naživo. A hoci ide o divadelný monológ, v závere hry prehovoril aj samotný pianista v podaní úžasného hudobníka Vladislava Šarišského. Hru preložila Barbora Vallová a režíroval Patrik Lančarič.

Dnes som bol v nádhernej krajine…“, začína sa príbeh Novecento – Legenda o pianistovi. Ďakujeme, že sme v nej, aspoň na jeden večer, mohli byť tiež.