marec, 2022

16mar18:0020:00WINTER ON FIREPozývame vás na film: Winter On Fire: Ukraine’s Fight for Freedom

Detaily predstavenia

Pozývame vás na film: Winter On Fire: Ukraine’s Fight for Freedom
Prečo sa to vlastne deje? Vojne na Ukrajine predchádzalo niekoľko rokov konfliktov, ktorých začiatok opisuje práve dokumentárny film Winter On Fire: Ukraine’s Fight for Freedom.
💁‍♂️ príďte na film do martinského Barmusea, v stredu 16. marca o 18:00, bude aj čas porozprávať sa o aktuálnej situácii 🇺🇦
Pokojné študentské demonštrácie na Ukrajine sformovali počas 93 dní revolúciou a plnohodnotné hnutie za občianske práva. Dokument zobrazuje autentické dianie v rokoch 2013 a 2014, kedy vláda Viktora Janukovyča zablokovala podpis Asociačnej dohody medzi Európskou úniou a Ukrajinou.
Počas 97 minút uvidíte autentické mrazivé zábery a dôležité momenty z pohľadu hlavných aktérov ale aj obyčajných ľudí, ktoré vyústili do úteku bývalého prezidenta Janukovyča a anexie Krymu vo februári 2014.
Dokument spoločnosti NETFLIX bol celosvetovo uvoľnený do bezplatnej distribúcie. Bude premietaný v ukrajinskom jazyku s českými titulkami.
Vstupné na film je dobrovoľné, výťažok z predaja bude vložený na účet zbierky organizácie Človek v ohrození – Pomoc na Ukrajine. Prispieť môžete aj priamo: https://clovekvohrozeni.sk/pomoc-ukrajina/

Čas

(Streda) 18:00 - 20:00

X