október, 2021

28okt18:0021:00Pacifická hrebeňovka + 1000 km peši po Európe počas koronyPo dlhej dobe opäť naživo!

Detaily predstavenia

Po dlhej dobe opäť naživo! Podujatie v komornej atmosfére pre 30 ľudí, režim OTP – očkovaní, testovaní, po prekonaní.
2 prezentácie o turistike, počas ktorých prejdeme 5000 kilometrov po vlastných. Cez 4000 na Pacifickej hrebeňovke a v kanadských Rockies počas leta 2019 a viac ako 1000 kilometrov v Európe minulé leto. Áno, aj počas korony sa dalo cestovať. V horách bol len čerstvý vzduch a veľmi málo ľudí.
18:00 Pacifická hrebeňovka a kanadské Rockies
Pacifická hrebeňovka je túra dlhá 4265 km od hraníc Mexika po Kanadu, ktorú ľudia idú 4-6 mesiacov. Začal som 11.4.2019 na hraniciach s Mexikom. Vybral som si dobrý rok. Rok, keď napadlo najviac snehu za 25 rokov. Cez 5 týždňov som šlapal v snehu. Cez zasnežené sedlá, zamrznuté jazerá, stanovanie na snehu až kým sa začal topiť. Prekračovanie po pás hlbokých riek bolo ešte divokejšie ako hlboký sneh. Vytvorili sme skupiny a spolu sme hľadali miesta, kde rieky prekročiť… 5,5 mesiaca v prírode, 4000+ kilometrov peši a 5 párov tenisiek.
O ceste vznikol aj tlačený cestopis: http://www.michalknitl.com/cestopisy/pacifickahrebenovka/
19:10 prestávka
19:30 1000 km peši po Európe počas korony
Koronavírus priniesol zmeny do života väčšiny ľudí. Mal som ísť do sveta, ale nedalo sa. Prvé kroky viedli do Tatier, Slovenského raja a Fatry. Až tri dni po otvorení hraníc Francúzska som sa s priateľmi vydal na Korziku, kde sme prešli GR20. Hovorí sa o nej ako o najťažšej a najkrajšej túre Európy. A veru, GR20 prekvapí svojou náročnosťou každého. Neskôr som sa presunul do Chamonix, a prešiel som Tour de Mt. Blanc. Mesačný výlet som ukončil turistikou vo Švajčiarsku v okolí Adelbodenu a Interlakenu. O týždeň neskôr otvorilo hranice aj Nórsko. Oblasti Lyngen, Senja, Lofoty a Kvaloya na severe, ako aj túra pri nórsko-švédsko-fínskej hranici boli tým najfotogenickejším prostredím, v akom som kedy bol. Ak bude čas, pridám aj fotky z Dolomitov z konca septembra 🙂.
„Keď prejdete Pacifickú hrebeňovku, je vám už každá túra krátka.“ 🙂
Pokiaľ sa situácia s koronavírusom zhorší, podujatie bude iba pre zaočkovaných. Ak by bolo nutné podujatie zrušiť, diváci dostanú prístup k prezentáciam online + možnosť sa pýtať otázky online počas jedného mesiaca.
VSTUPNÉ:
– 6€ v predpredaji na: https://www.cestounecestou.sk/…/martin-pacificka…/
– 7€ na mieste
– 5€ na druhú prednášku
PREDPREDAJ SA KONČÍ 1 HODINU PRED ZAČIATKOM PREMIETANIA. ĎALŠIE VSTUPENKY BUDÚ DOSTUPNÉ NA MIESTE.

Čas

(štvrtok) 18:00 - 21:00

X