október, 2018

20okt20:0021:30NvmeriMath/progrockové trio NVMERI sú Pišta Královič, Palo Javorník a Miro Tuchyňa. Hudba NVMERI je plná matematických beatov a chytľavých melódií

Detaily predstavenia

Math/progrockové trio NVMERI sú Pišta Královič, Palo Javorník a Miro Tuchyňa. Hudba NVMERI je plná matematických beatov a chytľavých melódií inšpirovaných škandinávskym indie popom.

Spájaním komplexných a pritom ľahko stráviteľných aranžmánov, šumivých synťákových plôch, psychadelických sólových úletov či Pištovho vyššie položeného hlasu, sa zaraďujú k pozoruhodným zjavom na hudobnej scéne.

Ich prvý album „From The Dust“, ktorý vydali ešte ako The Uniques, si vyslúžil veľa pozornosti a tiež cenu za Najlepší alternatívny album podľa kritikov Radio_Head Awards. Nasledujúci eponymný album „Nvmeri“ získava zas nomináciu na Najlepší album za rok 2013.

Minulý rok vydali svoj tretí album „I don’t think so“, s ktorým opäť získali Cenu kritikov RHA za album roka 2017. Z tohto albumu pochádzajú aj úspešné single Art Of The Trial, Blue Church, Dynamite alebo Short Of Oxygen.

Počas svojho fungovania odohrali koncerty okrem domácej pôdy aj v Čechách, Rakúsku, Nemecku, Slovinsku, Maďarsku, Taliansku, Chorvátsku, UK či v Holandsku, zahrali si okrem iných aj na festivaloch Pohoda, Wilsonic, Grape, Rock For People, Eurosonic Noorderslag v Holandsku, Glimps v Belgicku, Waves Vienna a Waves Bratislava.

Links:
Website: https://nvmeri.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/nvmeri/
Bandcamp: http://music.nvmeri.com/
Facebook: https://www.facebook.com/Nvmeri/
Youtube: https://www.youtube.com/c/nvmerivids
Spotify: https://open.spotify.com/artist/651deX35D6JZDAsFnu2VXN
Deezer: https://www.deezer.com/en/artist/4799459
Apple: https://itunes.apple.com/sk/album/i-dont-think-so/id1262178463?l=sk&ls=1&app=music&at=11lEW&ct=kypx9l

Videos:
Art Of The Trial (2016): https://youtu.be/Z5t3toP09M4
Scales (2015): https://youtu.be/qLIhHyUSq-Y
Entropy (2014): https://www.youtube.com/watch?v=aBBC5m_haDY

 

Projekt podporil Fond na podporu umenia

Čas

(Sobota) 20:00 - 21:30

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Organizátor

Barmuseum

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Rezervácia

Rezervácia vstupeniek telefonicky

0950 250 535

X