november, 2018

26nov19:0020:30Nové divadlo: Slovensko v obrazochInscenácia na motívy štyroch Švantnerovych poviedok o tom, ktorá suka je dobrá, ako sedliak až k smrti rodnú hrudu miluje...

Detaily predstavenia

Inscenácia na motívy štyroch Švantnerovych poviedok o tom, ktorá suka je dobrá, ako sedliak až k smrti rodnú hrudu miluje, prečo je ľudská hra vždy taká nebezpečná a čo sa stane s Piargami, keď sa v nich diabol narodí…

Do dnešných dní sa Švantnerovo dielo označuje ako vrchol naturizmu, s čím čiastočne možno súhlasiť, no Švantnerovo dielo je podstatne hlbšie, mnohovrstevnatejšie a modernejšie. Jeho obrazy človeka a ľudského života sú hlbokou analýzou príčin vzniku a existencie zla v človeku, vo všetkých nás. Čiže večnou otázkou sprevádzajúcou existenciu ľudstva od počiatku jeho dní.

Aj inscenácia Slovensko v obrazoch pracuje so základnou Švantnerovou témou. Naša scénická materializácia poviedok Suky, Ľudská hra a Sedliak hľadá odpoveď na dôvody narodenia „diabla“ v poviedke Piargy. A to prostredníctvom asociačných moderných obrazov a postupov hovoriacich jazykom súčasných mladých ľudí.

Inscenácia Slovensko v obrazoch si kladie za cieľ predstaviť Františka Švantnera ako mimoriadne moderného, múdreho, zrozumiteľného a nadčasového autora, ktorý je zaujímavý a atraktívny aj pre dnešných mladých ľudí.

Dramatizácia: Šimon Spišák a Veronika Gabčíková Koncept: Šimon Spišák a Veronika Gabčíková
Dramaturgia : Veronika Gabčíková
Scénické riešenie inscenácie a kostýmy: Karel Czech
Réžia: Šimon Spišák

Hrajú:
Ľubomíra Dušaničová
Agáta Spišáková
Miloš Kusenda
Ivan Martinka

Projekt podporil Fond na podporu umenia

Čas

(Pondelok) 19:00 - 20:30

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Organizátor

Barmuseum

Vstupné

7 eur

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Rezervácia

Rezervácia vstupeniek telefonicky

0950 250 535

X