máj, 2019

11maj20:0021:30Nikolaj Nikitin, Ľuboš Šrámek a hostiaHudba vychádzajúca z autorskej dielne dvoch významných slovenských jazzových hudobníkov a improvizačných výstupov ich hostí.

Detaily predstavenia

Hudba vychádzajúca z autorskej dielne dvoch významných slovenských jazzových hudobníkov a improvizačných výstupov ich hostí.

Jadro koncertu tvorí hudba z doterajších aj z pripravovaných albumov oboch autorov. Spolupráca Nikitina a Šrámeka funguje od roku 2007 a obaja autori sú akceptovaní na európskej jazzovej scéne. Medzi ich úspechy patria aj koncerty v USA, v Kanade, či koncert pre stanicu O1 (ORF) v živom vysielaní.

V roku 2010 vyšiel týmto dvom umelcom spoločný mp3 album „Live in Murmansk“, záznam zo živého koncertu z „Artic jazz festivalu“ v ruskom meste Murmansk.

Neskôr spolupracovali spolu so SND na interaktívnych koncertoch „In medias jazz“, v priestoroch SND. Okrem aktívneho koncertovania spolupracovali na viacerých nahrávkach. S Tomom Harrellom nadviazali spoluprácu v USA, s Klemensom Marktlom spolupracuje Ľuboš Šrámek viac ako 15 rokov, s Miroslavom Vitoušom začali hudobníci spolupracovať v roku 2013, kedy v Hudobnom fonde vyšlo CD Polajka/Nikolaj Nikitin ensemble with Miroslav Vitouš: Tales from My Diary. Autorská dvojica ďalej solupracovala s hudobníkmi ako Gregory Hutchinson, Peter Erskine, JD Walter, Lonnie Plaxico, Stanley Banks, či Patches Stewart.

Počas májového turné sa predstavia v spoločnosti vzácnych hudobných hostí z prostredia slovenskej jazzovej scény.

Čas

(Sobota) 20:00 - 21:30

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Vstupné

7 eur

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Rezervácia
X