október, 2018

05okt17:0019:00Martinů Strings PragueKoncert dvanásťčlenného sláčikového orchestra

Detaily predstavenia

Martinů Strings Prague je dvanásťčlenný sláčikový súbor nadväzujúci na tradíciu českej sláčikovej kultúry, ktorá sa okrem tradičnej muzikality vyznačuje spevnosťou a slovanským zvukom. Tvoria ho vynikajúci hráči mladšej a strednej generácie so skúsenosťami získanými na sólovej dráhe i v najlepších českých orchestroch či komorných zoskupeniach.

Zakladateľom a umeleckým vedúcim súboru je huslista Jaroslav Šonský, skúsený sólový aj komorný hráč a hudobný manažér. Vzorom pre Martinů Strings Prague je Český komorný orchester založený legendárnym dirigentom Václavom Talichom. Prvé a hneď kritikou vysoko oceňované turné absolvovali.Martinů Strings Prague vo Švédsku, nasledovali úspešné turné po viacerých krajinách, pričom na Slovensko sa dodnes opakovane vracajú.

Koncerty Martinů Strings Prague sa vždy vyznačujú zaujímavou dramaturgiou, vysokou poslucháčskou atraktivitou a najvyššou umeleckou náročnosťou. Organizátorom koncertu konaného v Martine je Český spolok v Košiciach, Český spolok v Martine a SNM v Martine – Múzeum kultúry Čechov na Slovensku.

 

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Čas

(Piatok) 17:00 - 19:00

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Organizátor

Barmuseum

Vstupné

ZDARMA

X