september, 2018

26sep20:0021:30Gwyn AshtonGwyn Ashton - austrálsky psychedelický nezávislý blues-rockový umelec - gitarista, spevák, skladateľ

Detaily predstavenia

Gwyn Ashton – austrálsky psychedelický nezávislý blues-rockový umelec – gitarista, spevák, skladateľ. V roku 2001 bol ocenený ako 3. najlepší gitarista. Po mnohoročnom hraní v kapele a hosťovaní na koncertoch slávnych umelcov sa vydáva Ashton na sólové turné.

Sprvu sa môže zdať, že vystúpenie „one-man band“ bude postrádať ostatných členov kapely a šou bude neúplná. Verte, že stačí jedno živé vystúpenie Gwyn Ashtona a zmeníte názor. Po celú dobu z neho nespustíte oči. Najprv zisťujete ako je možné, že to čo sa deje na pódiu dokáže jeden muž a potom už si len vychutnávate tú jazdu plnú spletitosťou zvukov akustických a fuzzových gitár v kombinácii s Ashtonovým hlasom a silnými údermi kopáku.

Počas koncertu nemení len gitary, ale aj štýl hrania, budete počuť alternatívne blues, stoner rock, aj Lennonovskou psychedélii. Ashton akoby vzal kúsky historické rockovej hudby a vložil ich do každej skladby a okorenil retro efekty s moderným vývojom. Dokonca na jeho kopák hral Bill Ward na prvom albume Black Sabbath.

Je to zložitá hudba, ale dokáže uspokojiť najnáročnejšieho fanúšika rock ‚n‘ rollu. To čo je, ale na tomto umelci najvzácnejšie je to, že hudbu robí naozaj s láskou. Čo je vidieť na jeho novej doske „Solo Elektro“. Natáčanie prebiehalo uprostred jeho turné po Európe. V Českej republike si urobil z hotelovej izby nahrávacie štúdio, po miestnosti rozostaval mikrofóny s cieľom zachytiť živý zvuk všetkých nástrojov i hlasu bez akéhokoľvek prepisovania. Každý deň trpezlivo experimentoval a zaznamenával každú skladbu kým sa všetko nespojil v niečo „magického“. Gwyn Ashton si zaslúži vašu pozornosť.

Čas

(Streda) 20:00 - 21:30

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Organizátor

Barmuseum

Vstupné

5 eur

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Rezervácia

Rezervácia vstupeniek telefonicky

0950 250 535

X