september, 2022

16sep20:0021:30FallgrappFallgrapp je slovenské hudobné zoskupenie podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom.

Detaily predstavenia

Fallgrapp je slovenské hudobné zoskupenie podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom. Žánrovo sa pohybuje na pomedzí štýlov ako organická elektronika, downtempo, trip hop a alternatívny pop.
Kapela Fallgrapp sa na hudobnej scéne objavila v roku 2013 ako projekt muzikanta a producenta Jureša Líšku, ktorý sa behom niekoľkých rokov vyprofiloval do aktuálnej deväťčlennej zostavy. Zaujímavo vrstvené aranžmány, netradičný prístup k slovenským textom, mimoriadny dôraz na vizuál, zaujímavé spolupráce a nezameniteľná atmosféra na koncertoch sú kombináciou, ktorá kapelu zaraďuje medzi najpozoruhodnejšie slovenské projekty.
Fallgrapp sa počas svojej existencie objavili na viacerých prestížnych festivaloch doma i v zahraničí, vrátane showcasového festivalu Eurosonic Noorderslag v Holandsku alebo ako predkapela známeho producenta a hudobníka Bonoba. Piesne Fallgrapp a tvorba autora Juraja Líšku sa objavili tiež v seriáloch, celovečernom filme, či reklamných kampaniach.
Doterajšie albumy skupiny patria k skvostom slovenskej hudobnej scény. Vďaka úspešnému debutu Rieka (2014) nesie Fallgrapp prvenstvo v počte získaných hudobných ocenení Radio_Head Awards v rámci jedného ročníka – za rok 2014 získali Fallgrapp štyri ceny v kategóriách Album roka, Singel roka, Debut roka a Elektronická nahrávka roka 2014. Obsahuje skladby ako Ľadový útes, I.N.A či Vlasy, ktorej videoklip zaznamenal na Youtube viac ako milión zhliadnutí.
Nasledujúca štúdiovka V hmle (2017) sa oproti prvotine vyznačuje organickejším zvukom, väčšou pestrosťou a spoluprácami s menami ako Jana Kirschner, Vec, Samuel Hošek či Juraj Benetin (Korben Dallas). Aktuálny album Ostrov (2020) ponúka ešte bohatší mix štýlov – od pomalších intímnych piesní, cez skladby s rapovými slohami a silnými popovými refrénmi až po tanečnejšiu produkciu a je doposiaľ najviac vyzretým dielom formácie. Z albumu pochádza tiež skladba Skladba roka 2020 poslucháčskej ankety Radio_Head Awards – Keď padal sneh, na ktorej hosťoval The Curly Simon.
Koncert bude na státie!!!
Z verejných zdrojov podporilfond na podporu umenia.

Čas

(Piatok) 20:00 - 21:30

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Predpredaj
X