marec, 2018

20mar19:0020:00Divadlo Kontra: Howie a RookieHowie a Rookie Marka O’Roweho je divokou dublinskou odyseou, v ktorej udalosti s nasvrabeným matracom naberú mýtický význam a brutálne spoja osudy dvoch hlavných hrdinov...

Detaily predstavenia

Howie a Rookie Marka O’Roweho je divokou dublinskou odyseou, v ktorej udalosti s nasvrabeným matracom naberú mýtický význam a brutálne spoja osudy dvoch hlavných hrdinov…

Howie Lee a Rookie Lee nie sú príbuzní. Spája ich len rovnaké priezvisko a Dublin. Pripravte sa na divokú jazdu temnými zákutiami. Nasvrabený matrac. Dve mŕtve bojovné exotické ryby. Krv a sex. Humor a horor. Pomsta a obeta.

Howie, ktorý rozpráva prvú polovicu príbehu, ide dostať Rookieho. Dôvodom je, že Howieho kámoš Peaches chytil svrab a škriabajúci sa až do krvi Rookie je jediný možný zdroj nákazy. Pomsta visí vo vzduchu. Howieho gang sa ženie naprieč dublinskými barmi a pisoármi, lenže sa im pripletie do cesty karma. Rookie, známy tým, že “láme srdcia a deraví blany” sa ujíma rozprávania v druhej časti príbehu, keď sa obaja muži opäť stretnú za krvavých okolností, po náhodnej smrti dvoch exotických bojových rybiek miestneho gangstra, Babochlapa.

Ani jedného z týchto hrdinov si nemusíte obľúbiť, ale s nadšením strávite 80 minút v ich spoločnosti. Ak sa dokážete na tento silný príbeh napojiť, budete odmenení neopakovateľným zážitkom. Howie a Rookie je príbeh komický a smutný zároveň. Brutálny a nekompromisný. Ale krásny.

Hra na Vás zaútočí v tom najlepšom slova zmysle.

Premiéra Howie a Rookie bola s obrovským úspechom uvedená v Londýne v Bush Theatre 12.2.1999 a stala sa fenomenálnym hitom po oboch stranách Atlantiku. Získala všetky prestížne divadelné ocenenia v sezóne 1999-2000, medzi inými: Irish Times New Play Award, George Devine Award, Rooney Prize for Irish Literature a Herald Angel Award for Best Production na festivale v Edinburghu.

Inscenácia Divadla Kontra bola prezentovaná na festivale Edinburgh Fringe 2007 na základe pozvania nadácie Richarda Demarco, Demarco European Arts Foundation, a tiež v Bristole, v Prahe a vo Varšave. Po 10 rokoch sa Divadlo Kontra vracia k svojmu najväčšiemu hitu. V novom obsadení a v novom šate.

Čas

(Utorok) 19:00 - 20:00

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Organizátor

Barmuseum

Vstupné

7 eur

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Rezervácia

Rezervácia vstupeniek telefonicky

0950 250 535

X