november, 2022

13nov18:0022:00Cestovateľský festival Cestou necestou v MartineCestou necestou opäť v Martine

Detaily predstavenia

Cestou necestou opäť v Martine.
1 večer a 3 inšpirujúce prezentácie
18:00 Michal Knitl – 109 dní v Kolumbii – láska, ľadovce i neprebádané miesta
Dva oceány, ľadovce, amazónia i nádherné ženy. O Kolumbii som sníval už 11 rokov a mal som ju navštíviť už v roku 2020. Teraz ma nezastavil ani koronavírus a mal som možnosť spoznať túto úžasnú krajinu. Takmer väčšinu času som strávil turistikou na horách – okruh El Cocuy, túra do Strateného mesta (Ciudad Perdida), výstup na 5274 metrov vysoký Nevado del Tolima, ako aj u domácich cez couchsurfing. Okrem hôr sa pozrieme na pláže Karibiku, navštívime rodinnú kakaovú farmu, zlaníme vodopád Fin del Mundo a navštívime oblasť Guaviare s petroglyfmi, ktorá sa iba pred pár rokmi otvorila turizmu.
„Kolumbia a Brazília sú najnebezpečnejšie krajiny. Nie kvôli bezpečnosti. Ale preto, že odtiaľ nebudeš chcieť ísť preč,“ povedal jeden cestovateľ, ktorého som stretol.
19:00 Mária Fúčelová – Pilierom Rouge du Brouillard na vrchol Mont Blancu
Jedno z najnáročnejších dobrodružstiev môjho horolezeckého života. Iba dve baby, päť dní mimo civilizácie, nebezpečný ľadovec, preliezanie trhlín, lezenie škár s ťažkými batohmi, rozbitý hrebeň, mrazivý bivak vo výške 4465 m n. m., únava, drina a neuveriteľné šťastie z dosiahnutiu vrcholu Mont Blancu 4810 m n. m..
20:00 prestávka
20:15 Juraj Koreň – Brúsenie horského diamantu
Vyliezť veľkú stenu v zimných podmienkach sólo a potom sa vrátiť na krídlach vetra naspäť do tepla a bezpečia údolia? Táto kombinácia dvoch disciplín, lezenia i lietania, je dotiahnutá do extrému. Ako dosiahnuť tento veľkolepý a odvážny sen? Možno aj nemožný, neuskutočniteľný. No velikáni a ich životné príbehy svedčia o tom, že ‚nič nie je nemožné pre toho, kto skúša‘. A tak som skúšal, po troške sa približoval. Veľakrát prehral, omrzol, zaváhal a mýlil sa. Sám v mrazoch a dlhých nociach, sám na ľadovcoch, sám zabalený v padáku som v burácajúcom vetre túžobne čakal na brieždenie. Len ja a všetci tí ľadoví obri, krutí a nebezpeční. Len ja a v snehobielom šate odeté, krásne a skvostné ako dámy – najväčšie severné steny Álp. A tieto steny sú len prípravou na tie skutočné výzvy!
Vstupné:
– 7€ predpredaj na: https://www.cestounecestou.sk/…/cestou-necestou-v…/
– 9€ na mieste
– 6€ na poslednú prezentáciu (ak kapacita dovolí)

Čas

(Nedeľa) 18:00 - 22:00

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Predpredaj
X