marec, 2020

14mar18:0022:00Zrušené :Cestovateľský festival Cestou necestou v MartineČaká ťa cestovateľská TOPKA

Detaily predstavenia

Čaká ťa cestovateľská TOPKA – „NÁROČNÍ“ Košičania, ktorí si tento raz dali ešte väčšiu výzvu – Z Atlantiku ku Pacifiku a späť za 44 dní a 28 000km na starom mercedese. Kontroverzné cestovanie po Palestíne v podaní Jiřího Kaláta z Čiech a neuveriteľná divočina kaukazkých pralesov, kde sa len tak ľahko hocikto nedostanete.

18:00 Ondrej Kameniar – Kaukazské pralesy nadivoko + bonbónik z Černobyľu

Zahraničnú stáž si rôzni ľudia môžu predstavovať rôzne… Ja, doktorand-lesný ekológ, som si zaumienil predovšetkým vidieť a zažiť skutočnú lesnú divočinu, kde človek môže pozorovať prírodu v jej najsurovejšej a najúžasnejšej podobe. Po konferencii na Ukrajine som sa teda najprv nechal na pár dní pohltiť černobyľskými nížinnými pralesmi a potom sa už mohlo začať pravé dobrodružstvo medzi nebotyčnými štítmi gruzínskeho Kaukazu…

19:00 – 19:15 prestávka

19:15 Jiří Kalát (CZ) – Palestina – země nezemě
Existuje Palestin i Palestina, i když pro některé lidi neexistuje vůbec žádná a jedná se pouze o Judeu a Samaří.
Cestování po Palestině mnohdy vzbuzuje značné kontroverze. Jedni tvrdí, že jde o nebezpečný a hazardní „sport.“ Jiní zase povídají, že nikoliv. Já říkám, že vše záleží na tom, jak se vyspí vrcholní politici a co řeknou ráno v televizi nebo rádiu. Možná je zde znát drobná nadsázka, ale ve své podstatě to tak funguje.

20:20 – 20:30 prestávka

20:30 „NÁROČNÍ“ Matej Biľ a Zoli Ďurčík – Košice – Vladivostok a späť

Co ci dzigá? Śi śe zošaľel? Ta dobri śi! Co už si śe zaś ožar? Koľko otázok a konštatovaní dostaneš, keď na východe povieš, že by si sa vybral do Vladivostoku – autom, na mašine? Asi toľko, čo všade inde na Slovensku, a bohužiaľ skoro všetky pravdivé. To, že sa chceš vrátiť aj naspäť a cestou pozrieť Mongolsko, radšej nespomínaš. Neriskuješ, že budeš prinajlepšom „kandrati diľino“! Starý avtomobiľ po vlanajšom výbuchu pred Ľvovom vo forme ako nikdy predtým, pripravený na Rusko, Mongolsko, na Bajkal, Japonské aj Baltské more. Takže: „Davaj het, štartujeme!“, zahlásil niekto o jedenástej večer, a o päť hodín nato sme aj skutočne vyrazili, z Košíc do Košíc cez +- 8 časových pásiem.

—————————————————————————————
Vstupné:
– 6 € predpredaj
– 7 € na mieste
– 5 € na mieste na poslednú prezentáciu

Čas

(Sobota) 18:00 - 22:00

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Predpredaj
X