február, 2024

08feb18:0021:00cestou necestou v martine - faerské ostrovy a nový zélandSrdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v martinskom Barmuseu

Detaily predstavenia

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v martinskom Barmuseu. Tešiť sa môžete na zážitky Mili z jej 5 mesačnej cesty v dodávke naprieč Novým Zélandom a s fotografom Gabom navštívime dychberúce Faerské ostrovy.
18:05 Miladka Mili Mundo Konečná – Nespútaný Nový Zéland
Poďte sa previezť so mnou a mojou obytnou dodávkou 5 mesiacov naprieč Novým Zélandom. Prejdeme tisícky kilometrov nespútanou krajinou oboch zélandských ostrovov, kde nám na cestu budú mávať tisícky ovečiek. Budeme sa kúpať v ľadovcových jazerách plných krýh a vychutnávať si pritom pohľad na najvyššiu horu Mt. Cook. V meste adrenalínu Queenstown si pri zoskoku padákom pozrieme hory Remarkables, prejdeme sa po Hobbitone, Mordore, ale aj po Hore osudu z Pána Prsteňov. S domácimi Maorami si zatancujeme ich tradičný vojnový tanec Haka, budeme pozorovať tučniaky, tulene a kŕmiť maličké kengury. Navštívime 12 národných parkov, ale vyskúšame aj náročné práce na kiwi farmách. Pripútajte sa, bude to nezabudnuteľná jazda!
19:30 Gabo Antal – Dychberúce Faerské ostrovy
Ako fotograf som vždy obdivoval krásu severských krajín. Dramatické počasie, nádherné fjordy, dychberúce útesy a zážitky, na ktoré do konca života nezabudnem. Predstavím vám ostrovy, kde žije viac oviec, ako ľudí, kde vám domáci naservírujú baranie gule, ako pochúťku na privítanie a prezradia, čo robia počas dlhých zimných večerov, povieme si, ako netradične oslavujú svoj národný deň, ale aj o tradícii lovenia veľrýb. Na týchto ostrovoch ide čas pomaly, cítil som sa tu ako v skanzene, všade zarastené domčeky, pobehujúce ovce, nádherné kopce a neskutočné túry. Faerské ostrovy som si zamiloval, hybajte sa na ne pozrieť so mnou a stavím sa, že aj pre vás to bude láska na celý život.
Vstupenky zakúpiš jednoducho:
👉V predpredaji za zvýhodnenú cenu 8€
http://tinyurl.com/yefhjye8
👉 Na mieste za 10€
___________________________________________________
PARTNERI PODUJATIA:
– Generálny partner: www.netfinancie.sk
– Podujatie podporili: www.zahoramizadolami.skwww.sgs-holding.com
– Produktoví partneri: www.outdoorline.skwww.geosport.skwww.devold.czwww.norskamoda.czwww.68travel.skwww.tekmar.sk
– Hlavní mediálni partneri: www.hiking.skwww.outdoorfilmy.skwww.infoglobe.skwww.dobrodruh.skwww.interez.sk

 

Čas

(štvrtok) 18:00 - 21:00

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Lístky
X