máj, 2024

09maj19:0021:00Cestou necestou: Južný Sudán: Územnie divokých kmeňov a Loas: O prírode, ľudoch a tajnej vojneAfrika alebo Ázia? Počas jedného večera môžeš mať oboje

Detaily predstavenia

Afrika alebo Ázia? Počas jedného večera môžeš mať oboje. Najprv ťa rodák z Martina Jakub Hlaváč vezme na cestu drsnou autentickou afrikou – do Južného Sudánu a potom sa vyberieme s Nanou a Nikou do Laosu, ktorý je spomedzi krajín Juhovýchodnej Ázie stále najmenej rozvinutý.

—-
19:00 Jakub Hlaváč: Južný Sudán – Územie divokých kmeňov
Cesta drsnou autentickou afrikou, kde zážitky nie su naservírované, ale treba si po ne ísť – dlho, ťažko a ďaleko. Predstavíme si život v najmladšej a najmenej rozvinutej krajine sveta, ktorá si len nedávno prešla občianskou vojnou a kmeňová rivalita je tu stále veľká. Ako žijú horské pastierske kmene? Prečo každý pastier musí mať mačetu a kalašnikov? Ako žijú rybárske kmene v najväčších bažinách Afriky? Ako sa cestuje po krajine, kde nie sú žiadne služby, hotely ani turisti? Prečo sa v hlavnom meste vôbec nemôže fotiť?
—-
20:30 Katarína Naništová a Nikola Kökényová: Laos: O prírode, ľuďoch a tajnej vojne
Laos je pre tých, ktorí cestujú kvôli prírode. Vezmeme vás na rieku Mekong, na vápencové kopce a do temných jaskýň. Ukážeme vám kus kultúry a prezradíme, ako žijú miestni ľudia a čo všetko museli za posledné roky prekonať. Medzi inými aj konflikt, ktorý sa Laosu netýkal, no aj tak z krajiny urobil najbombardovanejšiu zem v histórii ľudstva. Cestu Laosom zakončíme na ostrovoch uprostred 12 najdlhšej rieky sveta. Pridajte sa na cestu do Laosu od severu až samotný juh.

Vstupné v predpredaji 8 eur.
Na mieste 10 eur.

Čas

(štvrtok) 19:00 - 21:00

X