október, 2023

26okt18:0021:30Cestou necestou - Čína s Pavlom Dvořákom, 6812 metrov v Nepale i do Ekvádora po El SalvadorPo pol roku sa vrátime do Martina a prinesieme vám 3 prezentácie z 3 rôznych svetov

Detaily predstavenia

Po pol roku sa vrátime do Martina a prinesieme vám 3 prezentácie z 3 rôznych svetov – zo života v Číne, horolezectvo v Nepále a cestovanie a turistika v Južnej i Strednej Amerike.
18:00 Cesty Čínou Pavla Dvořáka – Ťažké časy v Číne
Po troch rokoch pandemického života v malom Šanghajskom byte sa Pavel Dvořák – sinológ, youtuber a spisovateľ, konečne môže vydať na nové cesty Čínou, krajinou kde žije od roku 2009. Lenže Čína sa zmenila. Cestovanie po krajine z ktorej zmizli takmer všetci cudzinci sa stalo výzvou. Komunikácia s miestnymi, ktorým vláda tri roky tvrdila, že cudzinci sú pre nich nebezpeční, sa premenilo na neustáli boj o prelomenie predsudkov. Skrátka prišli ťažké časy, ktoré Pavla nakoniec aj vyhnali zo Šanghaja na čínsky vidiek, kde teraz žije so svojou manželkou. Na prednáške prerozpráva celý tento príbeh – od tvrdého lockdownu v Šanghaji, cez prvé cesty po ešte stále neotvorenej Číne, až po útek na vidiek a život v ňom. Poodhalí tak oponu k svojej druhej pripravovaj knihe s rovnomenným názvom. Prednáška bude spojená s predajom a autogramiádou prvej knihy: Moja čínska dekáda: Príbehy chlapca ktorý dospel v Číne.
19:15 Jana Vaňková – Nepál – od najznámejších trekov až po výstup na Ama Dablam (6 812 m)
Everest Base Camp Trek alebo Annapurna Base Camp Trek patria medzi najobľúbenejšie treky v Nepále. Veď kto by sa nechcel pozrieť pod najvyššiu alebo najnebezpečnejšiu horu sveta? V tejto prednáške sa pozrieme do najkrajších kútov nepálskych Himalájí a taktiež na dva výstupy – Lobuche East (6 119 m) a Ama Dablam (6 812 m). Ama Dablam patrí medzi najtechnickejšie a najkrajšie hory Nepálu, preto je aj výstup na túto horu sprevádzaný veľmi ťažkými podmienkami, ktoré ale rozhodne stojí za to prekonať.
20:15 prestávka
20:30 Michal Knitl – Výstupy na sopky od Ekvádora až po El Salvádor
Neuveriteľných 100 dní v raji. Keď si spomeniem, čo sa mi podarilo za takú krátku dobu, znie to priam neuveriteľne. Výstupy na fotogenické Cayambe, Cotopaxi i Chimborazo, návšteva komunity pri Quite, hory i karneval v Kolumbii, sopky, jazerá, vodopády i kúpanie sa v Karibiku v Paname, Kostarike, Nikaragui a Salvádore. Viac ako 450 kilometrov na horách v 6 krajinách, ktoré stoja za návštevu.
—————————————-
Vstupenky:
– 7€ predpredaj
– 9€ na mieste
—————————————–

Čas

(štvrtok) 18:00 - 21:30

Rezervácia vstupeniek ONLINE

Predpredaj
X