november, 2019

15nov20:0021:30BarmuseumFest: Dávid Kollár a Michal KořánAgilný slovenský gitarista David Kollár a zvukový kolážista Michal Kořán vo svojom spoločnom sete

Detaily predstavenia

Agilný slovenský gitarista David Kollár a zvukový kolážista Michal Kořán vo svojom spoločnom sete predstavia imaginárne krajiny a expresívnu hudbu.

David Kollár
Dvorní skladatel slovenského vydavatelství Hevhetia – David Kollar – se zaslouženě zviditelnil založením skupiny KoMaRa s bubeníkem ze skupiny King Crimson Patem Mastelottem. Na to následovala řada dalších úspěchů – koncertoval s legendárním hráčem na stick Trey Gunnem, kytaristou Eivindem Aarsetem a nahrál desku Illusion of a Separate World s norským trumpetistou Arvem Henriksenem. Zajímavý ohlas mělo také jeho hostování na desce Stevena Wilsona To The Bone (2017). Poslední dobou často koncertuje s dalším legendárním trumpetistou, Erikem Truffazem. David Kollar vydal řadu alb a je také častým autorem filmové hudby. V březnu 2019 obdržel David Kollar na Slovensku Cenu za přínos do hudby Radio_Head Awards.

Michal Kořán
Dlouhodobě se věnuje zvukovým kolážím. Od poloviny 80. let spolupracuje Filipem Homolou (dnes oba Kora et le Mechanix) a s bratrem Jaroslavem Kořánem, se kterým založil meditativní soubor Orloj snivců. Následná spolupráce s Pavlem Richtrem přinesla pod hlavičkou Richter bandu album „To, co lidi sytí…“. Michal Kořán od své zatím poslední sólové desky nazvané Čtyři barvy (2017) spolupracuje s maďarskou houslistkou Ágnes Kutas, baskytaristou Josefem Jindrákem. V roce 2018 společně zakládají trio M/Á/J, jemuž debutující albumPrvní květy (2019) produkoval opět Paver Richter. V současnosti živě doprovází divadelní představení Solaris / Anything Goes (režie Ewa Zembok) v pražském Divadle X10. Za hudbu k divadelní hře Poslední věci anděla (DAD Prešov, režie Miloš Karásek) obdržel v roce 2003 ocenění za nejlepší scénickou hudbu sezóny 2003 na divadelním festivalu v Nitře.

Realizované s finančnou podporou Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Čas

(Piatok) 20:00 - 21:30

Miesto predstavenia

Barmuseum

Malá Hora 2

Organizátor

Barmuseum

X