Barmuseum tento týždeň: Kvíz, hudba, filmový festival, prednáška o víne ale aj divadlo pre najmenších

Po úspešne víkendovom koncerte Pigs on the wing pokračuje martinské Barmuseum tento týždeň programom, v ktorom nebude chýbať kvíz, hudba, cestovateľský festival, prednáška o víne alebo detské predstavenie.

PUB KVÍZ – 10. apríl o 20:00

Dnes, 10. apríla sa opäť bude kvízovať. Registrujte svoje tímy na tejto adrese: https://www.barmuseum.eu/registracia-pub-kviz/. POZOR, počet tímov je obmedzený na 18. Ďalšie prihlásené tímy budú v pozícii náhradníkov. Cena za osobu – 2 eur.

The Youniverse – 12. apríl o 20:00

The Youniverse bol spočiatku roku 2015 iba koncept. Odvtedy sa vyvíja, tvorí nové hudobné a vizuálne svety a čaká na svoj Big Bang. S Jergušom Oravcom na gitare a Tammy Nižňanskou pri mikrofóne môžete očakávať surové bluesové riffy, funkové vampy, zmyselný spev a extatické pohyby. Do toho pár extravagantných kostýmov, jedna krivá tamburínka, a troch sexy chlapcov s nástrojmi.

Expedičná kamera – 13. apríl o 18:00

Celovečerné premietanie najlepších cestovateľských a expedičných filmov. Príďte si pozrieť filmy DugOut – Velká Británie, Oči Boha (The Eyes od God) – Nemecko, Teória šťastia – Slovensko.

Prednáška o víne – 14. apríl o 18:00

Prednáška a ochutnávka vín Chowaniec & Krajčirovič. Prednáška je na pozvánky, ďalšie informácie v Barmuseu.

Bábkové divadlo na Rázcestí: Dobrú chuť, vlk! – 15. apríl o 16:00

V nedeľu sa svoje prídu najmenší. Niekedy sa v rozprávkach stane aj čosi celkom nezvyčajné. Čo sa však musí stať, aby sa stal z vlka vegetarián a zajačik zavýjal na mesiac?
Rozprávka, ktorá odhalí, ako to dopadne, keď sa výchovy malého zajačika ujme starnúci uhundraný vlk. Hra významnej poľskej autorky Marty Guśniowskej, ktorá sa špecializuje na tvorbu pre deti a väčšina významnejších divadiel v Poľsku uvádza jej tituly pravidelne a s veľkým úspechom. V rozprávke sa narába s absurdnými zvratmi, nonsens je povýšený na tvorivý princíp.

Dĺžka predstavenia: 50 min., pre deti od 3 rokov.

Ďalšie informácie nájdete na www.barmusem.eu. Rezervácia vstupeniek na www.barmuseum.eu/rezervacia.

Podujatia Kultúrneho centra Museum z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia