Barmuseum privíta českú jazzovú legendu Jiřího Stivína

Už tento utorok, 19. septembra 2017, zavíta do martinského Barmusea jazzová legenda Jiří Stivín. Ide o meno známe každému fanúšikovi tohto hudobného žánru, a to doma aj v zahraničí.

Jiří Stivín je známy český hudobník, skladateľ a hudobný pedagóg, uznávaný po celom svete. Zameriava sa na jazz, folk, rock, ale aj klasickú hudbu. Rukami mu prešli a prechádzajú nástroje, ako zobcová flauta, saxofón alebo píšťaly. Stivín je pôvodným povolaním kameraman, ale fakt, že je telom aj dušou hudobník, dokazuje jeho mimoriadna tvorivosť a spolupráca s mnohými zvučnými menami. Za všetky spomeňme aspoň Michaela Kocába, Ivu Bittovú či Jara Filipa. Ako hosť sa podieľal aj na niekoľkých skladbách kapely Desmod. Jiří Stivín je nositeľom Štátneho vyznamenania ČR Za zásluhy o štát v oblasti kultúry a umenia.

Jedinečný koncert Jiřího Stivína v Martine je zároveň oslavou jeho životného jubilea. Odohrá ho v rámci turné, na ktorom hudobníka sprevádza aj gitarista Jaroslav Šindler. Okrem strhujúcej jazzovej hudby tu odznejú aj ľudové piesne, Stivínove vlastné skladby, no chýbať nebude ani improvizácia. Exkluzívnu možnosť zaimprovizovať si s touto hudobnou legendou má aj sám divák. Lístky na nezabudnuteľné predstavenie s názvom Jiří Stivín – Stivín večne živý 50+25 si môžete zakúpiť osobne v Barmuseu alebo v sieti Ticketportal.

Barmuseum privíta českú jazzovú legendu Jiřího Stivína