Barmuseum bude vo februári hostiť Petra Lipu ml., no na svoje si prídu aj tí najmenší

Po úspešne rozbehnutom januári prichádza martinské Barmuseum s februárovým programom, v ktorom nebude chýbať hudba, kvízy, cestovateľský festival alebo detské predstavenie.

Tri Tvorivé Tvory alias 3T, v zložení Šoko, Pucho a Stanley, sa v Martine opäť predstavia 6. februára 2018 o 19:00. Tešiť sa môžete na ich divadelnú improvizáciu, v ktorej budú aj tentoraz hľadať povestnú hranicu medzi hanbou a trápnom, a to im vlastným, neprekonateľným spôsobom. Predstavenie bolo už po pár dňoch beznádejne vypredané, čím je vlastne povedané všetko.

Obľúbený Cestovateľský festival Cestou necestou sa bude konať 10. februára, so začiatkom o 18:30. Na úvod sa predstaví Samuel Skokňa s prezentáciou a krátkym filmom o dobrovoľníčení v Indonézii. Pôsobil tam v lokálnej neziskovej organizácii, ktorá chránila morské korytnačky na odľahlých ostrovoch. Ján Kostaa príde porozprávať o tom, aké to je, prejsť jeden kontinent, sedem krajín, 4000 km sólo cyklojazdy bez podpory, s cieľom 700 km za polárnym kruhom. Michal Tlelka na záver odtajní svoje vysokohorské sny v príbehu obyčajného chalana z Kysúc, ktorý si plní sen o návšteve všetkých najvyšších pohorí sveta.

Osvedčený a zabehnutý vedomostný večer – to je Kvízový utorok v Barmuseu. Prvý utorok prebehne 13. a druhý 27. februára od 20:00. Nezabudnite sa však nahlásiť čo najskôr, pretože posledný januárový kvíz bol beznádejne obsadený do posledného miesta. Registrácia je možná na stránke http://www.kviz.pub/martin.

Navštevujete v Martine divadlo, kino, galériu či hudobné koncerty? Radi by ste si vypočuli zaujímavú diskusiu s tými najpovolanejšími? Príďte vo štvrtok 15. februára o 19:00 do Barmusea, na akciu s názvom Kultúra v Martine, aká si? Čakajú na vás zaujímaví hostia, ako aj zaujímavé témy týkajúce sa kultúry v meste Martin. Pozvanie prijali: Stanislav Thomka – riaditeľ Kina Moskva, Lýdia Moricová – riaditeľka Kultúrnej scény, Tibor Kubička – manažér Komorného divadla pre projekty a vzťahy s verejnosťou a Adriána Cieślaková – Barmuseum. Diskusiu moderuje Michal Vojtek a podujatie sa uskutoční bez vstupného.

The Grand Buffet – to je miesto, kde šéfkuchárom je Peter Lipa ml., ktorý zaručene pripraví na danú príležitosť vhodnú nádielku zábavy. Hudobný projekt mixuje a spája elektroniku, hip hop, edm, soul a funk do fascinujúceho hudobného kontextu. Beaty a sample z vlastnej vedeckej produkcie sú na pódiu doplnené excelentnými muzikantmi. Toto všetko sa udeje 17. februára o 20:00 v Barmuseu.

A nezabúda sa, samozrejme, ani na tých najmenších. 25. februára prichádza do Martina krehký, voňavý príbeh, plný prekvapení a nezbedného chichotania, v ktorom vám škriatok prezradí tajomstvá prírody. Rozprávka s názvom Príbeh víly a škriatka je o tom, že aj voda môže plakať, stromy rozprávať a kvety tancovať.

Vstup na všetky akcie martinského Barmusea si môžete rezervovať tu: https://www.barmuseum.eu/rezervacia/