4 ženy na konci sveta sa predstavia v pondelok v Barmuseum

Štyri ženy na malom improvizovanom javisku sa zase raz rozhodli povedať a vyspievať všetko. To sa z času na čas v divadle stáva. Vieme však, že keď chce taká žena, konkrétne herečka, povedať všetko – tak vlastne iba zúrivo hľadá to jedno jediné naozaj dôležité slovo. A robí to, verte, dramaticky.  Povedať, že je to činohra je hlúpe, tvrdiť, že je to kabaret, je smiešne, chváliť sa, že je to standup, je nezodpovedné. Je to. Štyri ženy na malom javisku, majú čo stratiť, lebo nič neskrývajú.

Predstavenie 4 ženy na konci sveta – “ Skoro“ kabaret z pera a v réžii Jakuba Nvotu, v ktorom sa štyri ženy pokúsia zo seba všetko vyspievať a povedať na improvizovanom javisku 11. decembra o 19:00 v martinskom Barmuseu.

„Keby toto bol koniec sveta a vy by ste boli tak ako teraz, stále tu, boli by ste pravdepodobne pointou tejto planéty… A ak vy spolu s nami ste pointou tejto planéty, koniec koncov pozrite sa na seba a na nás…je potom koniec sveta veľmi reálny… a blízko… Miliardy rokov vývoja, dokonalosti, kozmického snaženia – nájdu vyústenie v krátkom paradivadelnom stretnutí v podivne poetickej férii bez väčšieho umeleckého vkladu… ale je to také naše, ľudské…“ – Jakub Nvota

Autor: Jakub Nvota
Dramaturgia: Veronika Gabčíková
Výtvarná spolupráca: Karel Czech
Hudobná spolupráca: Vladimír „Slnko“ Šarišský
Réžia: Jakub Nvota

Osoby a obsadenie:
Ľubomíra Dušaničová
Lucia Korená
Katarína Petrusová
Agáta Spišáková
Lucia Miklášováa.h.

Podujatia kultúrneho centra Museum z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia

4 ženy na konci sveta sa predstavia v pondelok v Barmuseu